מחלקת אשפוז בית

מחלקת אשפוז בית 2017-06-22T15:04:05+00:00
סכנת ההדבקה בבתי החולים
 
אלה כותרות של כל השנה: עמוס בבתי החולים. דחוס לעייפה. סכנת ההדבקה קיימת. הנתונים הרשמיים מעידים: ככל שרמת הרפואה בישראל מעולה – במצבי צפיפות בבתי החולים גוברת סכנת הדבקה וגובה מחיר בחיי אדם .
 המצב נמשך ומחריף כל העת. העומס בבתי החולים ברחבי הארץ הופך בלתי נסבל. חולים במסדרון. אחיות שחוקות שאינן עומדות בלחץ בתנאי ההעסקתן.
על רקע זה גוברת עוד יותר חשיבות האישפוז הביתי שמאפשרת יד שרה באמצעות השאלת ציוד מיוחד כולל מיטות שהוכשרו לצורך זה.
 
יודגש: יד שרה אינה מספקת טיפול רפואי – אלא את הציוד המאפשר את חזרתו של החולה הביתה להמשך טיפול בביתו-מבצרו ובחיק המשפחה האוהבת – אם מצבו הרפואי מאפשר זאת.
לצפיפות בבתי החולים תופעות לוואי חמורות הרבה יותר מעומס עונתי של של מספר ימים. אלפים נדבקים מדי שנה בבתי החולים בחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. לצערנו – חלק מן ההדבקות מסתיימות במוות. רופאים מכירים בסכנה – וממהרים לשחרר חולים לביתם ככל שרק ניתן.
יד שרה הכירה בחומרת המצב והפכה את האישפוז הביתי לדגל. לא מהיום, מזה עשור שנים קיים ביד שרה שירות “אשפוז בית”, שמספק לחולים המעוניינים להתאשפז בביתם ולבעלי מוגבלות, התנאים של בית החולים. בין פריטי הציוד המאפשרים זאת: מיטת בית חולים, מנוף להרמת החולה, ערכות חמצן וכורסא סיעודית.
העומס בבתי החולים והחשש מהדבקויות וזיהומים, גורם כאמור לכך שחולים רבים ישוחררו לביתם עוד לפני החלמתם המלאה, ובתי חולים רבים וכן בתי אבות סיעודיים מפנים קשישים וחולים לשירות אשפוז בית של יד שרה. בשל המודעות הגוברת בציבור על הסכנה באשפוז ממושך, ועקב הפניות של חולים וקשישים על יד בתי חולים, חלה עלייה חדה בביקושים לשירות “אשפוז בית” של יד שרה.
כדי לעמוד באתגר של סיפוק מענה הולם לצורך ההולך וגובר נפתחה ביד שרה מחלקה מיוחדת המתמקדת אך ורק בפרויקט אשפוז בית. נרכש ציוד במאות אלפי שקלים וזמן האספקה של הציוד קוצר משמעותית.
המחלקה משאילה לפונים אלפי מיטות ומנופים להרמת חולה ומאות כורסאות סיעודיות וציוד נלווה להקמת בית חולים ביתי. מאזן 2011 מורה כי אשתקד שאלו מיד שרה 2,400 מיטות שאיפשרו לחולים קשים להשתחרר מבתי החולים ולהמשיך את ההחלמה בבית.
להשוואה – בבי”ח שיבא תל השומר ישנם 1,540 מיטות אשפוז; במרכז רפואי רבין 1,300 ובהדסה עין כרם והר הצופים יחד 1,235. הושאלו מעל 1000 מנופים להרמת החולה וכ-600 כורסאות סיעודיות. והמספרים העוסקים בפניות לאישפוז ביתי רק טיפסו מעלה בשנה זאת.
ככל שיד שרה משקיעה מאמץ רב ברכש נוסף של מיטות בסיוע תרומות מן הציבור – לא מתקציבי ממשלה – הביקוש הולך וגובר.
מוקד ההזמנות: 02-6444525