חבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה

לשנים התשפ”ב-התשפ”ד 2022-2024

מר אהרן ג. פרנקל

יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי

מר אהרן גובר פרנקל, יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה, איש עסקים פורץ דרך ויזם בינלאומי המכהן כסגן יו”ר הקונגרס היהודי העולמי וי”ור הקונגרס היהודי האירו-אסייתי. הוביל שורה ארוכה של יוזמות חברתיות בעלות תרומה מכרעת לרווחת העם בישראל.
נולד בבני ברק בשנת תשט"ז (1957) להוריו ר' חיים יוסף ופרומה ז"ל, אשר לזכרם הקדיש את המיזם היחודי למרכז רפואי מתקדם מסוגו למניעת אשפוז בבתי החולים - מרכז פרנקל לרפואה דחופה ביד שרה. מר פרנקל נשוי לגב' מאיה רות פרנקל, לשעבר סגנית שר הכלכלה הקרואטית וסגנית נשיאת חברת הנפט העולמית. ואב ל-5.
מר פרנקל, בוגר ישיבת פוניבז', החל את דרכו העסקית כבר בשנות השמונים, בסדרה של מהלכים בינלאומיים ששינו את פני עולם התעופה האזרחית. ובמקביל, הוביל את העלאתם ארצה של יהודי ברית המועצות עם התפרקות הגוש הסובייטי. במהלך השנים התפרסה המעצמה הכלכלית שבהנהגתו למדינות רבות נוספות, כאשר במהלך 2022 ביצע את עיסקת הנדל"ן הגדולה ביותר בתולדות הנדל"ן הישראלי, במכירת ענקית הנדל"ן גב-ים לאחר שהביא להשבחתה המרשימה.
מר פרנקל שותף פעיל ומלא בקידומם של תכניות רווחה שונות ומגוונות, ואף הקים ועומד בנשיאות ארגון “לימוד” של יהודי בריה”מ. איפשר את קיומם של פרוייקטים משמעותיים של יד שרה למען אזרחי ישראל, עם פרוץ מגיפת הקורונה סייע בהטסת רכבת אווירית ליבוא מהיר של עשרות אלפי יחידות אשפוז נשימתיות שהושאלו ביד שרה לחולי קורונה, הצילו חיים ומנעו סיבוכים קשים, והיו הגורם הישיר שמנע את קריסת בתי החולים בישראל.
בשנת ה-45 ליד שרה, באירוע הצדעה ארצי ב'היכל מנורה' בתל אביב, בהשתתפות אלפי מתנדבי יד שרה מכל רבדי החברה בישראל, קיבל אורח הכבוד מר פרנקל את מינויו ליו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה.

חברי חבר הנאמנים לפי סדר הא' ב'

מר סלמאן וגב’ סמירה אבו רוכאן

בני הזוג סמירה וסלמאן אבו רוכאן מפיצים את בשורת הנתינה של יד שרה בשפה הערבית. ייסדו את הסניף הראשון של יד שרה ביישוב דרוזי, ומטמיעים את שירותי יד שרה בעדה הדרוזית בפרט ובין דוברי הערבית בכלל.
גב' סמירה, ילידת 1951, היא בתו של גיבור ישראל סג"מ מחמד קאסם שנפל על משמרתו בעת שחדר לעומק השטח הסורי בפעולת מודיעין צבאי חיונית ומסוכנת ומקום קבורתו לא נודע.
מר סלמאן, יליד 1947, הוא ממשפחת הנכבדים הדרוזים אבו רוכאן אשר רקמו את ברית הדמים בין העדה הדרוזית לעם היהודי עוד טרם הקמת המדינה ואשר לאחר הקמתה פעלו להכרה בייחודיות העדה הדרוזית.
סמירה וסלמאן, אקדמאיים - שניהם בוגרי אוניברסיטת חיפה, מוכרים בשלל פעילויותיהם כמובילים חברתיים במגוון תחומים. בין היתר, קידם מר סלמאן שיתוף פעולה עם המדינות הערביות השכנות לשמירה משותפת על הטבע וזכה להדליק משואה בטקס יום העצמאות המרכזי בהר הרצל. סמירה מקדמת, במגוון רב של דרכים וערוצים, את מעמד האשה, הן הדרוזית והן הישראלית, וייצגה את ישראל בכנסים בינלאומיים.
כאשר זכתה סמירה בעיטור הנשיא לרגל 45 שנות יד שרה, נסגר מעגל משפחתי מרגש כאשר ההורים הגאים פגשו בבית הנשיא את בנם, תא"ל עלא אבו רוכאן, המשמש כמזכיר הצבאי של נשיא המדינה.

פרופ’ ישראל אומן

חתן פרס נובל, פרופ' ישראל אומן, מבכירי המתמטיקאים בארץ ובעולם, מדען פורץ דרך שתגליותיו מדריכים את הכלכלה ויחסי החברה העולמיים. יקיר ירושלים.
פרופ' אומן נולד בפרנקפורט בשנת תר"צ (1930), ומגיל 8 גדל בניו יורק, למד במוסדות האקדמיים בניו יורק והמשיך באוניברסיטת MIT, כמתמטיקאי מחונן, לחקור את תורת המשחקים. למרות העתיד האקדמי המזהיר שציפה לו בניו יורק, עלה ארצה בעיצומו של מבצע סיני והשתקע בירושלים, כאן גידל את חמשת ילדיו עם רעייתו אסתר ע"ה, בתו של ד"ר פאלק שלזינגר, מחלוצי הרפואה בישראל ומנכ"ל בית החולים שערי צדק. שיכל את בנו בכורו שלמה הי"ד במלחמת לבנון, ולזכרו הקים את 'מכון שלמה אומן' העוסק במחקר תורני ובהשוואת נוסחאות גדולי פרשני התלמוד.
בשנת 2005 זכה בפרס נובל לכלכלה על תגליותיו המשמעותיות בחקר תורת המשחקים, פרס שהצטרף לשורת פרסים ואותות להן זכה בגין מחקריו. שנה לאחר מכן, הוכר כיקיר ירושלים לשנת תשס"ו.
כהערכה לפעילותה של יד שרה, אותה מכיר ומוקיר מקרוב, נאות פרופ' אומן לשמש כחבר בחבר הנאמנים של יד שרה.

מר זאב בילסקי

מר בילסקי, איש ציבור ישראלי עתיר זכויות, כיהן בשורה של תפקידים ממלכתיים והנהיג בהצלחה מרובה שנים ארוכות את העיר רעננה. מקים בית יד שרה ברעננה.
מר בילסקי נולד בירושלים בשנת תש"ט (1949), ניהל את מחלקת העלייה בדרום אפריקה, החל משנת 1989 נבחר לראשות העיר רעננה ומאז כיהן בה חמש קדנציות כשהוא זוכה לתמיכה חסרת תקדים במועמדותו מצד כלל תושבי רעננה.
במשך עשורים נחשב בילסקי כסמל ודוגמה לאיכות השלטון המקומי בישראל. הוא יזם והוציא לפועל שורה של פרוייקטים משמעותיים בעירו, כמו 'פארק רעננה' הנגיש גם לבעלי צרכים מיוחדים וקריית ההייטק בעיר. בשנת 2005 נבחר פה אחד לראשות הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית ובמשך שנות הנהגתו הביא להתעוררות עולמית למען ישראל, כאשר בין היתר פעל לשנות את היחס העולמי לישראל בעת מלחמת לבנון השנייה. יחס שהביא להכרה עולמית בזכותה של ישראל לפעול נגד הטרור. החל משנת 2008 כיהן כחבר כנסת וקידם שורה של חוקים חברתיים משמעותיים במיוחד. בשנת 2013 חזר לראשות עיריית רעננה כאשר התושבים העניקו לו רוב עצום בבחירות.
ב-2018, בשל מצוקת הדיור החריפה, מונה על יד ממשלת ישראל לכהן כראש מטה הדיור הלאומי. במהלך כהונתו כראש עיריית רעננה, יזם את הקמת מרכז השירותים הגדול של יד שרה ברעננה. בצמוד לבית החולים השיקומי בית לוינשטיין, המהווה מרכז לפעילות יד שרה ומשרת אשכול לוגיסטי של סניפי יד שרה בכל איזור השרון.

מר פיליפ בנדהיים

משקיע פרטי, ויועץ למספר גופים בתחומים שונים. הקים פעילות זכיינית רב לאומית ועסק בייצור, לוגיסטיקה והפצה.
מר פיליפ בנדהיים, דור שני להתנדבות פעילה ומסורה במשפחת יד שרה. מרכז במרץ ובכישרון רב את פעילות עמותות ידידי יד שרה בארה"ב ואירופה.
מר בנדהיים נולד בניו יורק בשנת תשי"ב (1952) לפילנתרופים המפורסמים "נאמן ירושלים" מר צ'ארלס ז"ל וגב' אלס תחי' מייסדת עמותת ידידי יד שרה בארה"ב.
מר בנדהיים למד והתחנך בישיבת “חפץ חיים”, ”ישיבה יוניברסיטי“ ו”ניו יורק יוניברסיטי”.
בשנת 1994 עלה עם משפחתו לישראל וממשיך את מסורת הנתינה כשהוא מקדיש את זמנו לרווחת הקהילה.
מר בנדהיים נשוי לדנה ואב ל-7 ילדים ועשרות נכדים כ”י.

פרופ’ דינה בן יהודה

פרופסור בן יהודה, דיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית מנהלת המערך ההמטולוגי בבית החולים הדסה, וזוכת צל"ש הרמטכ"ל על פועלה במלחמת יום הכיפורים, משמשת אות ומופת לרפואה ושירותי הבריאות בישראל.
פרופ' דינה בן יהודה, נשואה לפרופ' אריה בן יהודה מנהל האגף לרפואה פנימית בהדסה, ואם לשלש בנות.
פרופ' בן יהודה נולדה בחיפה בשנת תשי"ג (1953). במהלך מלחמת יום הכיפורים ריכזה את המידע על גורלם של הפצועים, ההרוגים והנעדרים בחטיבה 14 של חיל השיריון, בו שירתה כקצינת ח"ן. פעילותה הרגישה שהתנהלה באנושיות יוצאת דופן היוו את התשתית להקמת מערך הנפגעים בצה"ל. בגין פעילות זו, זכתה לצל"ש הרמטכ"ל.
החל משנת 1981 פועלת פרופ' בן יהודה כרופאה במחלקה להמטולוגיה בהדסה. במהלך השנים הקימה במסגרת המחלקה את מעבדת המחקר לאבחון מחלות המטולוגיות ממאירות. מאז 2002 מנהלת את המחלקה ההמטולוגית בעין כרם, ומ-2006 מנהלת את המערך ההמטולוגי בהדסה, הכולל גם את המחלקה בהר הצופים ואת תחום השתלות מח עצם, בנק הדם ונוירו-אונקולוגיה.
ב-2017 מונתה לדיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית.

מר יהורם גאון

חתן פרס ישראל, מר יהורם גאון, סמל התרבות הישראלי וענק הזמר העברי, מלווה מקרוב את יד שרה מזה עשרות שנים ומופיע מטעמה בהתנדבות באהבה גדולה למתנדבים המחברים את הקשת הישראלית.
מר גאון נולד בירושלים בשנת תרצ"ט (1939), בן למחנך הירושלמי הנודע משה דוד גאון ז"ל. שירת בלהקת הנח"ל ולאחר שחרורו נמנה בין יוצאי הלהקה שהקימו את 'התרנגולים'. מאז, זכה יהורם גאון להערצה ישראלית חוצת מחנות ועדות והוא נחשב לזמר האהוב בישראל.
במקביל לקריירה המוסיקלית שלו, התגלה יהורם גאון כשחקן מוכשר במיוחד. הוא שיחק בתפקידים ראשיים בסרטי קולנוע שזכו להצלחה עולמית, כמו 'קזבלן' ו'מבצע יונתן', ובסרטים וסדרות טלוויזיוניות רבות אחרות שזכו להצלחה מסחררת.
האהבה והתמיכה הרבה מכל שדרות העם, הביאו את מר יהורם גאון למועצת העיר ירושלים בה כיהן כחבר הנהלת העיר. בעיריית ירושלים הכיר מקרוב את מייסד יד שרה הרב אורי לופוליאנסקי ונחשף לפעילות האדירה של יד שרה. מר גאון רואה כזכות את העובדה שנמנה בין חברי ועדת התכנון שאישרו את הקמת הבניין הגדול המאכלס את המטה הארצי של יד שרה בירושלים. לאורך השנים נרתם מר גאון להצלחת יד שרה. בהתנדבות מלאה הופיע בפני המתנדבים ויצא להופעות מתוקשרות כדי להביא את דבר יד שרה.

מר משה גולברי

מר משה גולברי, מנכ"ל קבוצת גולברי המאחדת את רשת האופנה גולברי ואת רשת הקוסמטיקה SACARA, הפך בשנים האחרונות לדמות מוכרת בתחום החברה והרווחה בישראל. באישיותו החמה ובליבו הפתוח קידם פרוייקטים משמעותיים למען הקהילה בישראל.
לצד אחיו, דוד ויעקב, מחזיק מר משה גולברי בבעלות על רשת אופנת הנשים 'גולברי' לה 85 סניפים ברחבי הארץ, ולצידה גם את רשת הקוסמטיקה SACARA הפרוסה ב-54 סניפים בישראל.
עם פרוץ מגפת הקורונה וסגירת מרכזי הקניות, הפתיע מר גולברי את תעשיית האופנה הישראלית כאשר דווקא בתקופת חוסר הוודאות הגדיל את רשת SACARA ופתח מעל עשרה סניפים חדשים, זאת בנוסף לפיתוח מתחמי האאוטלט-נט שהגדילו משמעותית את המכירות באונליין.
לבקשת חברו מר משה רוזנבלום, הצטרף מר גולברי לחבר הנאמנים לקידומה ופיתוחה של יד שרה

מר יוסף גיטלר

מר יוסף גיטלר, מייסד ויו"ר עמותת 'לקט ישראל', זוכה אות הנשיא למתנדב, פועל במרץ להגשמת חזונו - העברת מזון לנזקקים תוך הצלת עודפי מזון שהיו הולכים לאיבוד.
מר גיטלר, יליד ארה"ב, הינו בוגר "ישיבה יוניברסיטי" והפקולטה למשפטים באוניברסיטת פורדהם. בשנת 2000 עלה לארץ, ותוך זמן קצר גילה כי העוני בישראל מקיף אוכלוסיות רבות שאף שאינן מוגדרות כנזקקות הרי שהן סובלות מחוסר ביטחון תזונתי. לאחר 3 שנים, בהן פיתח כמנהל מכירות ופיתוח בינלאומי את בית התוכנה שבבעלות המשפחתית, ייסד את ארגון 'לקט ישראל' המציל את עודפי המזון ומעביר תוך שמירה על תנאים מיטביים לנזקקים.
מר יוסף גיטלר נשוי ללילך ולהם חמישה ילדים. בהמשך לפעילותו למען קידום הרווחה והבריאות בישראל, ולבקשתו של חברו מר פיליפ בנדהיים, הצטרף לחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה.

רו”ח אילן גיפמן

מר גיפמן, המוצב זה שנים בצמרת אנשי הנדל"ן וההשקעות בישראל, הינו שותף פעיל ומסור לפעילות יד שרה. תמיכתו האינטנסיבית במכלול פעילות יד שרה ודחיפתו להרחבת ערוצי הסיוע, מעמידים אותו כחבר כבוד בחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה.
רו"ח אילן גיפמן ניהל קרנות השקעות ואת קבוצת “אספן“, לצד היותו יו”ר פורום הנדלן באיגוד החברות הציבוריות, כשהוא רושם הצלחה ניהולית יוצאת דופן שהזניקה את רווחיות החברות שבניהולו והעניקה ערך מוסף משמעותי למשקיעים. בשנים האחרונות מלווה מר גיפמן את יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה, מר אהרן ג. פרנקל, והוא איש אמונו בעסקיו המסועפים בישראל. בעוד התקשורת בארץ ובעולם מגלה התעניינות רבה בהצלחתו הכלכלית, פועל מר גיפמן בצנעה למען החברה הישראלית ומקדם את רווחתה באמצעות פעילותו ביד שרה.

מר אלי גליקמן

מר אלי גליקמן, מנכ"ל צים שרותי ספנות משולבים בע"מ, רושם רזומה עשיר בחילוץ חברות ותאגידי ענק מקשיי עבר והפיכתם לרווחיות במיוחד, ובד בבד פועל במסגרת תפקידיו לרווחת הקהילה והחברה בישראל.
את שירותו הצבאי עשה מר גליקמן בחיל הים, כאשר לאחר שנות קצונה ופיקוד מונה למפקד שייטת 13 ולאחר מכן לנספח הימי של ישראל בוושינגטון. עם יציאתו לאזרחות מונה מר גליקמן לסמנכ"ל פרטנר וניהל את שירות הלקוחות ולאחר מכן כמנכ"ל החברה, כאשר בתקופתו כמנכ"ל רשמה פרטנר את הרווחים הגבוהים ביותר שלה.
בהמשך מונה מר גליקמן למנכ"ל חברת החשמל, ובארבע השנים בהן ניהל את חברת האנרגיה של ישראל הוביל מהפך חסר תקדים במהלכו יצאה החברה מהפסד מתמשך והפכה לרווחית. את יכולתו המוכחת כמהפכן אסטרטגי מזהיר, הביא עמו מר גליקמן גם ל'צים', חברת הספנות של ישראל, כשהוא יוזם הסכם שיתוף פעולה עם חברות הספנות הגדולות בעולם, הוביל הנפקה מוצלחת של החברה בבורסה הניו יורקית, ומיצב את 'צים' כאחת מחברות הספנות הגדולות בעולם.
לאור פניית יד שרה, נרתם מר גליקמן מכל הלב והוביל שיתוף פעולה הדוק חברות הבת של 'צים' כדי לסייע בפריסה ארצית מיטבית של אשפוז הבית. שותפות זו, איפשרה בהמשך ליד שרה להתמודד מול גלי הקורונה ולספק במהירות וביעילות לכל חלקי הארץ את הציוד הדרוש להתמודדות בבית ומבלי להזדקק לאשפוז בבתי החולים.

גב’ טלי גריפל

גב' טלי גריפל, בעלת השליטה ב'מנורה מבטחים והחזקות', מחזיקה באחת מהקבוצות הפיננסיות הגדולות במדינה, בליבה החם רותמת את יכולותיה הכלכליות לרווחת ואיכות החיים של אזרחי ישראל ועידוד מתנדבי יד שרה המנגישים את מגוון שירותי יד שרה לאוכלוסייה הישראלית.

השופטת שולמית דותן

הגב' שולמית דותן, נשיאת בתי המשפט השלום בירושלים בדימוס, משקיעה את מרצה להשכנת שלום ופתרון סכסוכים תוך שהיא פעילה בהתנדבות במסגרות שונות.
גב' דותן נולדה באיראן בשנת תשי"ב (1952) ועלתה ארצה בגיל 5. מאז עלייתה עד היום, כבר למעלה מ-60 שנה, לא עזבה גב' דותן את ירושלים!
עם סיום לימודיה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, עסקה כעורכת דין, כתובעת וכראש יחידת התביעות במשטרת מחוז ירושלים. כעורכת דין עצמאית במשרדה הפרטי, ובהמשך כיהנה כשופטת וכנשיאה של בתי משפט השלום בירושלים.
עם פרישתה לגמלאות עמדה, ועדין עומדת, בראש ועדות ציבוריות שונות ומגוונות. השופטת דותן מכהנת כנשיאת בית הדין לערעורים של משטרת ישראל ומקדישה גם זמן רב לפעילות התנדבותית במסגרות שונות.

מר משה הבא

מר משה הבא, מבכירי הכלכלנים בישראל, מקדיש מזה שנים בהתנדבות מלאה את יכולותיו ומרצו בסיוע למגזר השלישי בישראל.
מר משה הבא נולד בעירק בשנת תש"י (1950) למשפחה בת עשרה נפשות שעלתה ארצה בהיותו תינוק. מייד לאחר שסיים תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטה העברית, התקבל למשרד האוצר ועשור לאחר מכן מונה לראש אגף התקציבים באוצר. לאחר שמילא שורה של תפקידים בכירים באוצר, מונה ליו"ר המועצה התעשייתית רמת חובב ולאחר מכן ליו"ר דירקטוריון בזק. במסגרת תפקידו פרץ את שוק הטלפונים הסלולריים בישראל כשהיה גם יו"ר דירקטוריון 'פלאפון'. בשלב הבא, לאחר רפורמת הקוים, מונה ליו"ר 'בזק בינלאומי' והפך את החברה לרווחית ומובילה. בהמשך כיהן מר הבא כיו"ר חברות ציבוריות נוספות כגון הבנק הבינלאומי, קרן מקפת ועוד.
בנוסף לתפקידיו הכלכליים, כיהן מר הבא בחבר הנאמנים ובוועד המנהל של אוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת בן גוריון ובמרכז הרפואי שערי צדק.
שמו הטוב של מר הבא מוכר וידוע ביוזמות חברתיות מגוונת לתורה ולחסד, ובכללן בפעילות יד שרה בשיגרה ובחירום.

מר יאיר המבורגר

מר המבורגר, יו"ר איגוד חברות הביטוח בישראל, עומד בראש אחת החברות הפיננסיות הגדולות בישראל, ובנוסף מקדיש מזמנו במגוון תחומים של תרומה לקהילה.
מר המבורגר נולד בישראל בשנת תש"ו (1946) ולאחר שסיים לימודי כלכלה ומדעי המדינה באוניברסיטה העברית הצטרף לסוכנות הביטוח המשפחתית 'המשמר'. זמן קצר לאחר מכן, ייסד מר המבורגר את חברת 'הראל ביטוח' וכיהן כמנכ"ל החברה במשך 25 שנים. במהלך השנים, הפך המבורגר את החברה שייסד לקונצרן ביטוחי ענק כשהוא ממזג לתוכה את חברות הביטוח 'משמר', 'שלוח', 'סהר, 'ציון' ו'דקלה'.
בנוסף לתפקידו כיו"ר חברת הביטוח אותה ייסד וכן כיו"ר איגוד חברות הביטוח בישראל, מפנה מר המבורגר מזמנו ומכהן גם כיו"ר של מספר עמותות במגוון גדול של תחומים כתרומה לקהילה. מר המבורגר נשוי ולו חמישה ילדים ו-17 נכדים.

מר ערן וולף

מר ערן וולף, מאישי המפתח של הכלכלה הישראלית, מנהיג מודל חדשני של כלכלה עם נשמה. מר וולף מלווה באהבה ומקרוב את פעילות יד שרה, ונרתם להצלחתה, קידומה והתפתחותה כבר שנים רבות.
מר וולף, בן 60 נשוי + 4 ומתגורר בהרצליה. לאחר שסיים תואר שני בכלכלה באוניברסיטת תל אביב, כיהן בשורת תפקידי ניהול בכירים; סמנכ"ל חברת 'אשדר', מנכ"ל חברת רפיד ויז'ן וסמנכ"ל השיווק של ביטוח ישיר. כאשר פנתה חברת ביטוח ישיר להקמת חברת הבת 'מימון ישיר' מונה מר ערן וולף למנכ"ל החברה והוא העמיד את החברה מיומה הראשון ועד היום, כשהיא מנהלת תיקי לקוחות בשווי כ-9 מיליארד ש"ח.
מר וולף מרצה לאסטרטגיה עסקית ושחקן שחמט מבריק. בהרצאותיו הוא מרבה להקביל בין טקטיות ואסטרטגיות במשחק להתנהלות והצלחה בעולם העסקי. את כל אלו רותם בכשרונותיו להגשמת מטרותיה של יד שרה. ואף מגייס את עובדי 'מימון ישיר' הנרתמים ומתנדבים בסניפי יד שרה ומעניקים את יכולותיהם לקידום השירות לכל פונה.

מר ניב חורש

מר ניב חורש, זוכה אות הנשיא למתנדב יד שרה, הינו מתנדב פעיל ומסור של יד שרה והוא רותם את משרדי הפרסום שבבעלותו כדי לסייע באמצעות יד שרה לכל שכבות האוכלוסיה בישראל.
מר ניב חורש, בן 47, נשוי למירב ואבא לשניים. גר בתל אביב. מכהן כמנכ"ל משרד הפרסום המוביל ‘ראובני פרידן’ ושל חברת הדיגיטל ‘ארלו’. משרדי פרסום הנחשבים למובילים בתחומם.
מזה שמונה שנים שחברות הפרסום 'ראובני פרידן' ו'ארלו' מלווים את יד שרה בהתנדבות ובאהבה גדולה. חברות הפרסום הוציאו לפועל שורה של קמפיינים ציבוריים למען החברה והקהילה, ביניהם פרסום 'חיישן הנפילה' בלחצן המצוקה של יד שרה שהציל את חייהם של אלפי מנויי מוקד החירום הרפואי.
ב-2021 זכה מר ניב חורש בשם ראובני פרידן בפרס האפי, בגין קמפיין הפרסום לעידוד מגבית ההמונים לרכישת ציוד חירום נשימתי עם פרוץ מגפת הקורונה.

השופט ד”ר יעקב טירקל

שופט העליון בדימוס יעקב טירקל, מבכירי מערכת המשפט הישראלית, ידוע כמי שלאורך הקריירה השיפוטית והציבורית הענפה שלו זוכר תמיד את ילדותו הקשה ופותח את ליבו בפני כל הזקוק לחמלה.
השופט טירקל נולד בתל אביב בשנת תרצ"ה (1935) למשפחה מיוחסת במיוחד, נינו של בעל ה'כוכב מיעקב'. הוסמך למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים ולאחר שצבר ניסיון בעריכת דין מונה לשופט שלום בבאר שבע. מכאן הפך למטאור במערכת המשפט. בתוך 6 שנים בלבד הועבר לבית המשפט המחוזי ולאחר עוד 7 שנים, כשהוא בן 45 בלבד, כבר כיהן כשופט בפועל בבית המשפט העליון. לאחר ששב לכהן כנשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע מונה באופן קבוע כשופט עליון. לאחר פרישתו מכס השיפוט מונה לכהן כיו"ר הראשון של הועדה למינוי בכירים בשירות הציבורי. השופט טירקל מוסיף גם לאחר פרישתו להחזיק בתפקידים ציבוריים נכבדים, אותם הוא ממלא בהדר ייחודי. בהכירו מקרוב את פעילות יד שרה, מצטרף השופט טירקל בהתנדבות פעילה בחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה.

עו”ד מנחם יזרעאל

עו"ד יזרעאל, מבכירי ענף ההשקעות בישראל, חבר בחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה בשאיפה להרחיב את מערך הסיוע לכל פונה.
עו"ד מנחם מילטון יזרעאל, בעל תואר LLB מאוניברסיטת בר אילן וחבר לשכת עוה"ד מאז 1995, מנהל משרד משפחתי המפקח על השקעות המשפחה בארה"ב ובישראל במגוון מגזרים כולל בקרנות הון סיכון, בשוק ההון ובשוק הנדל"ן.
עו"ד מנחם יזרעאל הוא מייסד ושותף של בית ההשקעות ‘הדס ארזים’ ושל בית ההשקעות ‘הלמן אלדובי’. עו"ד יזרעאל ומשפחתו תורמים ליד שרה מאונם ומהונם ומהווים נדבך חשוב בפעילות והתפתחותה של יד שרה

הרב ישראל מאיר לאו

כבוד הרב הראשי, הרב ישראל מאיר לאו שליט"א, נושא ברמה את דגל הרבנות בהסברת פנים ובקירוב לבבות לתורה. מזה שנים מלווה בידיות נאמנה את פעילות יד שרה.
הרב לאו, נצר לשושלת רבנים ארוכה, נולד בפולין בשנת התרצ"ז (1937) ושרד את אימי השואה כשהוא ואחיו נפתלי ז"ל נותרו יחידים במחנות הריכוז מכל משפחתם הענפה הי"ד. לאחר נס ההצלה עלו האחים הצעירים ארצה כשהם אוזרים כח ונלחמים על עתידם ועל קיום ההבטחה לאב הקדוש להמשיך את שושלת הרבנות. ואכן, מגיל צעיר הוכר כרב מזהיר ובעל השפעה רבה. הוא מונה לרב צפון תל אביב, לרב העיר נתניה, לרב העיר תל אביב ולרב הראשי לישראל.
לכל אורך דרכו ברבנות, זוכה הרב לאו להאהיב שם שמים על כל רואיו כאשר הוא נוקט ב'ימין מקרבת'. כחלק מהנהגה זו, אימץ הרב לאו את יד שרה ומתנדביה, במסגרתה חנך את הסניף הראשון של יד שרה בעיר נתניה ובהמשך בעידוד ובברכות למתנדביה.
הרב לאו מהווה שגריר של כבוד של יד שרה בבמות ציבוריות בארץ ובעולם.

פרופ’ שלמה מור יוסף

פרופ' מור יוסף, ממובילי מערכות הבריאות, החברה והרווחה בישראל, מוכיח בעשרות שנות מנהיגות ציבורית כי ניתן לנהל בהצלחה מזהירה את המערכות הגדולות ביותר תוך שמירה מוקפדת על רווחת הפרט ודאגה לצרכיו.
פרופ' מור יוסף נולד בירושלים בשנת התשי"א (1951) ולאחר שנות לימוד והתמחות נבחר לכהן כרופא הראשי במחלקת הנשים בהדסה עין כרם. כרופא בכיר ומצטיין, סיים פרופ' מור יוסף תואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת הרווארד ומונה לסגן מנהל הדסה עין כרם. לאחר תקופה נקרא לנהל את בית החולים סורוקה ומשם חזר לכהן כמנכ"ל הדסה.
בכל תפקידיו גילה מור יוסף כישרון ניהולי יוצא דופן והזניק את מערכות הרפואה בישראל להישגים כבירים. הוא שינה ללא היכר את הקריה הרפואית בעין כרם, כאשר בניה בהיקף חסר תקדים העצימה את איכות הטיפול אותו יכולה 'הדסה' להעניק במרפאותיה שהפכו למרחבים מתקדמים ומאובזרים ברמה גבוהה. לאחר פרישתו מניהול הדסה, מונה פרופ' מור יוסף למנכ"ל המוסד לביטוח לאומי ולאחר מכן למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה. גם בניהול מערכות ענק אלו, מגלה פרופ' מור יוסף את אותן יכולות אנושיות לצד מנהיגות פורצת דרך.
פרופ' מור יוסף שממשיך לקחת חלק בהובלת מערכת הבריאות בישראל, מתנדב במיזמים שונים למען החברה. בכל תפקידיו הציבוריים והממלכתיים, דלתו פתוחה ליד שרה והוא מהווה ידיד נאמן ומסור לארגון ולמטרותיו.

פרופ’ יהונתן מן

פרופ' מן הוא בשר מבשרה של יד שרה, בן משפחה במלוא מובן המילה. איש רפואה ומחקר מסור, שנחוש להביא את בשורת הרפואה האנושית של יד שרה.
אביו שלפרופ’ יהונתן, פרופ' קלמן יעקב מן ז"ל, מחלוצי הרפואה בישראל ומי שעמד שנים רבות בראש בתי החולים הדסה והוביל את בניית בית החולים בעין כרם, היה גם מראשוני הרופאים שהכירו את תרומתה של יד שרה לחברה בישראל. הוא העניק ליד שרה את המבנה הראשון שלה בירושלים ובהמשך עמד שנים ארוכות בראש נשיאות יד שרה.
הבן, פרופ' יהונתן יבדל לחיים טובים, ממשיך בגאון את מורשתו של אביו. העמיד דורות של רופאי שיניים במסגרת בית החולים הדסה והאוניברסיטה העברית בהם שימש כדיקן הפקולטה לרפואת שיניים. כמומחה לבריאות ציבורית וכמי שהוביל מאבקים למען קידום הבריאות בישראל. ולאורך כל הדרך, כמי שעומד תמיד לצידה של יד שרה; בהקמת מרפאות השיניים הגיאטריות, מרפאות השיניים הניידות, מערכות הרפואה המתקדמות לאשפוז בית ועוד.
כמי שנמנה בין מובילי מערכת הבריאות בישראל, וכשותף פעיל של יד שרה זה עשרות שנים, חובר פרופ' יהונתן מן לחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה.

מר יעקב עזרא מרקין

מר יעקב עזרא מרקין, משקיע אמריקאי ונדבן מכובד, נבחר לחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה כהוקרה על תמיכתו ארוכת השנים ביד שרה.
מר מרקין הוא בנם של הנדבן ואיש העסקים המנוח מר הרמן מרקין והגב' אורסולה ברויאר מרקין ז"ל. הרמן מרקין, בין שאר מאמציו הפילנתרופיים, הקים את בית הכנסת של השדרה החמישית בניו יורק. הרמן ואורסולה מרקין תרמו בנדיבות ל"יד שרה" ולמוסדות צדקה רבים אחרים במדינת ישראל, ועזרא המשיך בדרכם והעניק ליד שרה תמיכה כספית, לוגיסטית ומייעצת.
מר מרקין למד ארבע שנים בישיבות כרם ביבנה והר עציון בישראל, והינו בוגר קולומביה קולג' ובית הספר למשפטים בהרווארד. במשך עשרות שנים מהווה מר מרקין דמות דומיננטית בהנהגת יהדות אמריקה, והינו דמות מפתח בכלכלה וביזמות עסקית. הוא ואשתו, הגב' לורן לבית קורנגולד, הם הורים לשלוש בנות ובן אחד.
כהוקרה על תמיכתו המשמעותית והמתמשכת בפעילותה של יד שרה למען עם ישראל, מר מרקין נבחר כחבר בחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה.

מר חן נוימן

מר חן נוימן, בן 38, גר במושב נווה מבטח, נשוי לחן ואב לשלושה ילדים.
צחי וחן נוימן הם הבעלים והמנהלים הפעילים של קבוצת האחזקות "האחים נוימן" המנהלת עסקים בהיקף נרחב בישראל ובעולם בתחומי הנדל"ן, טכנולוגיה, אנרגיה ומחצבים. הצטרפותם לחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה, הינה המשך לחיים המוקדשים לנתינה לזולת.
את עמותת “ניצוצות ענבר” הקימו בשנת 2017 לזכרה של ענבר, בתם של צחי ואלה נוימן שנולדה בלידה שקטה. מטרת העמותה היא להוסיף טוב וחיים, להאיר לאחרים בזמנים של חושך ולהפיץ ניצוצות של תקווה שיתעצמו לאור גדול. פרויקט הדגל "ניצוצות של שקט" פועל כיום בשניים עשר בתי חולים בישראל ונותן מענה למשפחות בתחום של לידות שקטות בישראל מתוך הכרה באבל השקוף בימים שלאחר האובדן. במסגרת מעטפת הליווי הזוגות מקבלים ערכה, ספר "רסיסים של שקט" שהעמותה הוציאה לאור וליווי רגשי ראשוני. במקביל, העמותה מעבירה הרצאות לצוותים הרפואיים מתוך תפיסת החשיבות לנתינת כלים ותמיכה לאנשי מקצוע שמלווים את הזוג ברגעים הקשים.
בנוסף לכך, האחים נוימן פועלים בשיתוף פעולה עם עמותות נוספות בתחומים שונים כמו חלוקת סלי מזון בחגים עם מפעלות הרב גרוסמן, סיוע למסעות זהות לפולין, תמיכה באברכים וחלוקת תפילין עם עמותת “לגעת ברוח” ותמיכה בנוער בסיכון עם עמותת “הגל שלי” ועמותת “נירים”.

מר צחי נוימן

מר צחי נוימן, בן 44, גר במושב בניה, נשוי לאלה ואב לחמישה ילדים. צחי וחן נוימן הם הבעלים והמנהלים הפעילים של קבוצת האחזקות "האחים נוימן" המנהלת עסקים בהיקף נרחב בישראל ובעולם בתחומי הנדל"ן, טכנולוגיה, אנרגיה ומחצבים. הצטרפותם לחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה, הינה המשך לחיים המוקדשים לנתינה לזולת. את עמותת “ניצוצות ענבר” הקימו בשנת 2017 לזכרה של ענבר, בתם של צחי ואלה נוימן שנולדה בלידה שקטה. מטרת העמותה היא להוסיף טוב וחיים, להאיר לאחרים בזמנים של חושך ולהפיץ ניצוצות של תקווה שיתעצמו לאור גדול. פרויקט הדגל "ניצוצות של שקט" פועל כיום בשניים עשר בתי חולים בישראל ונותן מענה למשפחות בתחום של לידות שקטות בישראל מתוך הכרה באבל השקוף בימים שלאחר האובדן. במסגרת מעטפת הליווי הזוגות מקבלים ערכה, ספר "רסיסים של שקט" שהעמותה הוציאה לאור וליווי רגשי ראשוני. במקביל, העמותה מעבירה הרצאות לצוותים הרפואיים מתוך תפיסת החשיבות לנתינת כלים ותמיכה לאנשי מקצוע שמלווים את הזוג ברגעים הקשים. בנוסף לכך, האחים נוימן פועלים בשיתוף פעולה עם עמותות נוספות בתחומים שונים כמו חלוקת סלי מזון בחגים עם מפעלות הרב גרוסמן, סיוע למסעות זהות לפולין, תמיכה באברכים וחלוקת תפילין עם עמותת “לגעת ברוח” ותמיכה בנוער בסיכון עם עמותת “הגל שלי” ועמותת “נירים”.

ד”ר אביגדור קפלן

ד"ר אביגדור קפלן, מזה שנים מוביל מערכות ציבוריות בהיקפי ענק בהצלחה ניכרת, ותמיד רואה את האדם הרבה לפני המערכת.
ד"ר קפלן הינו איש ניהול מוכר ומוערך במיוחד. שימש במגוון תפקידי ניהול בתעשיה האווירית, עמד בראש מינהל כוח האדם במשטרה, היה מנכ"ל קופת החולים כללית והוביל את עצמאותה מההסתדרות והפיכתה מגרעונית לרווחית. בהמשך, ניהל קפלן את 'כלל ביטוח' והפך אותה לחברת הביטוח הגדולה בישראל ובד בבד גם לקונצרן ביטוחי מוביל בעולם תוך רכישת קבוצות ביטוח בארה"ב ובבריטניה. בתקופה בה נקלע בית החולים 'הדסה' למשבר פיננסי, הוזעק ד"ר קפלן לשקם את בית החולים. בהמשך עבר לניהול קבוצת 'אלון' ולאחר מכן היה למנכ"ל משרד הרווחה והשירותים החברתיים.
במסגרת תפקידו כמנכ"ל משרד הרווחה, הוביל ד"ר קפלן מערך שיתוף פעולה רחב היקף עם יד שרה, כאשר עשרות אלפי קשישים זכו ללחצן מצוקה חינם ולחיבור מסובסד למוקד החירום הרפואי. שיתופי פעולה פוריים אלו, הצילו חייהם של רבים. גם בתוך סגרי הקורונה, יכלו מתנדבי יד שרה, בזכות ד"ר קפלן, לדאוג מקרוב לשלומם ולרווחתם של קשישים מבודדים.

מר בנצי קפלן

מר קפלן, ידיד אמת של יד שרה, עומד כבר שנים בראש אחת מסוכנויות הביטוח הבולטות בישראל, ותמיד עם לב פתוח.
מר קפלן נמצא בעסקי הביטוח כבר למעלה מיובל שנים. את סוכנות הביטוח שבבעלותו 'י.ק.ב. סוכנויות ביטוח' ייסד ב-1971, ומאז עד היום הוא מקפיד על שירות אישי לכל לקוח. גדול כקטן. מזה עשרות שנים, מלווה מר קפלן מקרוב ובאהבה גדולה את התפתחותה והתרחבותה של יד שרה. מר קפלן נענה בנפש חפצה לכל פנייה של יד שרה, ופועל בדרכים שונות לסייע לקידום פעילותה.
בהמשך לשותפות המתמשכת, מונה מר קפלן לחבר בחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה.

מר אפרים קריאל

מר אפרים קריאל, ממובילי עולם העסקים הישראלי, תורם רבות לפיתוח הכלכלה הישראלית ובמקביל מקדיש מזמנו בהתנדבות למען החברה והרווחה בישראל.
מר קריאל, בעל רקע אקדמי במשפט ובהיסטוריה בינלאומית, אשר לו ותק וניסיון רב בניהול חברות ענק ובהשקעות משמעותיות ורחבות היקף, משקיע בתחום הנדל"ן ברחבי העולם בנוסף להשקעות ענק בתחומי ההיי-טק והבריאות. לאחר שנים של הצלחה מוכחת בתחום הביטוח, מר קריאל ייסד את חברת ביטוח “אישי ישיר” ושינה את פני עולם הביטוח בישראל. בהמשך שימש כיועץ אסטרטגי בינלאומי.
בנוסף לפעילותו הגלובלית בקידום ההשקעות, חבר מר קריאל כנאמן בארגונים ועמותות שונות ללא כוונת רווח.
לבקשתו של מנכ”ל יד שרה מר משה כהן, נרתם מר קריאל לשמש כחבר פעיל בחבר הנאמנים של יד שרה לפיתוחה וקידום מטרותיה.

מר משה רוזנבלום

"מר קניון" הישראלי, ותיק מנהלי רשתות הקניונים מר משה רוזנבלום, פועל בנחישות ובמרץ להרחבת פעילות יד שרה ומינוף פעילותה.
מר רוזנבלום, בן למשפחת רוזנבלום המסועפת בוני הארץ וגדולי התעשיינים בה, מנהל מזה שנים את רשתות הקניונים הגדולות במדינה. על שמו רשומה ההצלחה הגדולה של מערך אזורי המסחר בישראל תוך רקימת שיתופי פעולה מסועפים עם רשתות השיווק הגדולות מהארץ ומהעולם.
בלב חם ובאהבה גדולה, מנצל מר רוזנבלום את קשריו ויכולותיו המוכחות למען יד שרה. הוא עומד לימין הנהלת יד שרה בעצה וסיוע רב, ורותם את ידידיו ומכריו למען החברה בישראל בהרחבת פריסתה ופעילות הרווחה של יד שרה.

פרופ’ אבי ריבקינד

פרופ' ריבקינד, מבכירי מערכת הבריאות הישראלית ומייסד רפואת הטראומה בישראל, יקיר ירושלים וזוכה "פרס מרדכי הצדיק על רווח והצלה לאזרחי ישראל ולעם היהודי" מטעם נשות הדסה.
פרופ' ריבקינד, נצר למשפחת רבנים מסועפת מצאצאי האדמ"ר מקוצק, נולד בראשון לציון בשנת תש"ט (1949) ולאחר שהכיר מקרוב כחוקר מצ"ח את עולם הרפואה, החליט להקדיש את חייו להצלת חיים. לאחר שהתמחה ברפואת טראומה בארה"ב, שב לארץ והקים בביה"ח הדסה את המחלקה הראשונה לטראומה בארץ, זאת תוך כדי מאבק עיקש מול מתנגדים רבים. ההצלחה המוכחת של המחלקה שבניהולו של פרופ' ריבקינד, הביאה להקמת מחלקות לרפואת טראומה גם בבתי חולים נוספים.
פרופ' ריבקינד, המחנך דורות של רופאים לרפואה אנושית ומתחשבת תוך ראיית צרכי המטופל ויצירת המעטפת ההולמת להבראתו והחזרתו לחיים, מתנדב בשורה ארוכה של מיזמים למען החברה וחובר לחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה כדי לסייע בהגשמת מטרותיה למען עולם הבריאות הישראלי.

עו”ד יהודה רווה

עו"ד יהודה רווה, מבכירי עורכי הדין בישראל וממובילי השקעות הפיתוח במדינה, הינו שותף ותיק של יד שרה ומלווה אותה בתהליך התרחבותה המתמדת.
עו"ד רווה נולד בנתניה בשנת התש"ד (1944) למד עריכת דין באוניברסיטה העברית ולאחר מכן בניו יורק, שם אף עסק בעריכת דין בוול סטריט. נישא לתמר, בתו של עו"ד גדעון האוזנר, ממנו רכש את משרד עורכי הדין ומינף אותו עד שהפך למשרד עורכי הדין המוביל בישראל בתחום המלונאות.
כעו"ד קשר קצוות גלובליים מול משקיעים בינלאומיים שבאמצעות משרדו הקימו בישראל פרוייקטים אזרחיים וממשלתיים בסכומי עתק. בהמשך הקים עו"ד רווה יחד עם מר יאיר המבורגר את קרן תשתיות ישראל המקימה ומנהלת פרוייקטים של תשתיות לאומיות בתחומי התחבורה, המים והאנרגיה.
בלב חם, שותף עו"ד רווה בעמותות רבות בארץ ובעולם. את יד שרה מלווה עו"ד רווה כבר שנים כאשר בין היתר כיהן כסגן יו"ר המועצה הציבורית של יד שרה.

פרופ’ משה שהם

פרופסור משה שהם, שותף פעיל ביד שרה מיום היווסדה, הוא סמכות עולמית בתחום הרובוטיקה, ומפעל חייו ברובוטיקה רפואית מוקדש לפיתוח טכנולוגיות המשפרות את הטיפול הרפואי במאות אלפי חולים בכל רחבי העולם.
פרופסור שהם הוא בוגר הנדסת אווירונאוטיקה, שירת כמהנדס בתעשייה האווירית, סיים דוקטורט בטכניון שם הוא מלמד ב-30 השנים האחרונות, ועומד בראש המעבדה לרובוטיקה של הפקולטה להנדסת מכונות. פרופ' שהם הקים את Mazor Robotics שנרכשה לאחרונה על ידי Medtronic תמורת 1.6 מיליארד דולר, ושותף בהקמת Microbot Medical הנסחרת בנאסד"ק והמפתחת רובוטים זעירים הנכנסים לתוך גוף החולה. הוא גם המייסד של Tamar Robotics ליישומים נוירוכירורגים ומייסד שותף של Diagnostic Robotics המשתמשת בבינה מלאכותית כדי לשנות באופן דרמטי את הטיפול בחולים בחדרי מיון.
מיום הקמתה של יד שרה, מלווה פרופ' שהם באהבה גדולה את התפתחותה. הוא שותף פעיל בתמיכה ובעצה והצטרפותו לחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה מהווה חותם רשמי לפעילותו המתמדת.

מר יגאל שרייבר

מר שרייבר, איש ניהול מוביל וכלכלן מוערך, נחוש לקדם את רווחת הכלל והפרט ולשם כך פועל ליצירת תנאים טובים יותר לדורות הבאים. מלווה מקרוב ותומך בפעילות יד שרה שנים רבות.
מר יגאל שרייבר הינו בעל ניסיון של מעל 35 שנים בייזום בניה ופיתוח פרוייקטים בתחום הבניה והתשתיות. הינו ממייסדי חברת אשדר, ואף שימש כמנכ"ל החברה למעלה מעשור. בהמשך כיהן כחבר הנהלת קבוצת אשטרום ודירקטור בחברות הבנות, ולאחר מכן היה למנכ"ל קבוצת אלייד העוסקת בתחומי הנדל"ן, הרכב, הקמעונאות, הלוגיסטיקה והתשתיות.
כיום משמש דירקטור בקבוצת אלייד ובחברת בילדינג קפיטל למימון פרויקטי נדל”ן למגורים בישראל.
מר שרייבר נאמן ומנכ”ל קרן אהרן גוטווירט לקידום מערכת הבריאות בישראל.
עם הקמת חבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה, הצטרף מר יגאל שרייבר לשורותיה במגמה לסייע בהשגת משאבים לפעילותה ולהמשך התרחבותה למען העם בישראל.

מר עודד תורג’מן

מר תורג'מן, קבלן ויזם נדל"ן שהביא לארץ אופקים חדשים בתחום המסחר, שותף פעיל ביד שרה כשהוא מעניק מיכולותיו ומרצו הרב כדי לסייע לאלפי ישראלים ליהנות משירותי הבריאות של יד שרה.
עודד, בן 57, נשוי 36 שנים למירי, להם חמישה ילדים ששלושה מהם נשואים וסב גאה ל-4 נכדות, מתגורר בקיבוץ מעין צבי שבזכרון יעקב. חברת הבניה שבבעלותו אחראית על בניה משמעותית וחסרת תקדים כאשר רק לאחרונה נחנך מרכז הקניות והבילוי מול החוף וילג' בחדרה, מרכז קניות שמאפשר למבקרים שעות של בילוי בכל יציאה לקניות. העוברים בכביש החוף ונחשפים למבנה המרכזי של הקניון, רואים את השלט הענק המבשר על סניף יד שרה בתוך הקניון.
סניף זה, הסניף ה-120 של יד שרה, הוקם בנדיבות ליבו של מר תורג'מן. הוא ביקש, דחף, תרם ופעל כדי שלתושבי האזור תהיה אפשרות לקבל את שירותי הבריאות הניתנים באהבה ביד שרה. מר תורג'מן משתלב במשפחת יד שרה וחובר לחבר הנאמנים הבינלאומי של יד שרה כדי להמשיך ולתרום את כישוריו ויכולותיו למען החברה בישראל.

TOP